Официјално: Иско има нов клуб

1 min read

Шпанскиот фудбалер Иско, кој беше без клуб од декември, кога раскина со Севилја после само 12 меча за тој клуб, денеска официјално прејде во градскиот ривал на Севилја, Бетис.

Некогашната ѕвезда на Малага и Реал Мадрид потпиша едногодишен договор со Бетис, клуб чиј тренер е Мануел Пелегрини. Пелегрини кој е екс тренер на Малага и Реал, бил клучниот човек кој барал Иско да биде доведен во Бетис.

Иско е шесто засилување за Бетис, од позвучните принови се Марк Бартра и Ектор Белјерин кои се и повратници во клубот чиј дрес го носеа и порано.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Украинската служба за безбедност ја презеде одговорноста за експлозијата на Кримскиот мост минатата година

Следно

ПОЧИНА ИРСКАТА ПЕЈАЧКА И КАНТАВТОРКА ШИНЕД О’КОНОР

Latest from Blog