Ново издание на 360°: Мицкоски прифаќа само тет-а-тет средба со Ковачевски

1 min read

Погледнете го новото издание на емисијата „360 степени“, емитувано на 2 јуни 2023 г. на ТВ Алсат, во кое гостува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Во пресрет на најавената лидерска средба, во „360 степени“ гостува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски. Двете страни – премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на опозицијата зборуваат за различни приоритети за дневниот ред и очекувањата од средбата. Мицкоски, како предуслов за таа да се случи, го наведува форматот. Во таа рамка, неизбежно ги допираме темите за уставните измени, пораките од претставници на ЕУ (Емануел Сарацин) и на САД (Крис Марфи) во однос ова прашање, калкулирањето со избори(те)… Зборуваме и за случајот со „Бехтел и Енка“.

ИЗВОР: 360stepeni.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Претходно

УЕФА покренува дисциплинкска постапка против Мурињо, Рома и Севиља

Следно

288 луѓе загинаа во железничка несреќа во Индија

Latest from Blog