Нов земјотрес со интензитет од 7,6 степени ја потресе турската област Кахраманмараш

1 min read
АНКАРА – Управата за вонредни состојби на Туркије (АФАД) соопшти дека во 13.24 часот по локално време се случил нов земјотрес со интензитет од 7,6 степени. Епицентар на земјотресот се наоѓа во округот Елбистан, во турската област Кахраманмараш, известува Анадолу.


На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS).

Извор: www.aa.com.tr

Претходно

Снежната бура „Барбара“ создаде проблеми во Атина

Следно

Мајка и 7 деца починаа во пожар што избувна во Франција

Latest from Blog