Николоски: Не може да се заврши основна работа доколку немаш пријател или не дадеш мито

1 min read

рекламаПотпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска во дебатниот магазин „SummerClick“ на ТВ21 посочи дека за основна работа не може да се заврши работа доколку се нема пријатели или не се даде мито.

„Човек не може основна работа да заврши доколку опција а – нема пријател таму или опција б – не даде мито“, вели Николоски.

реклама

Според него, тоа е така затоа што тие што се во најниските ешалони гледаат дека нагоре има корупција и си викаат „ако тие можат милиони, можеме и ние нешто“.

„Широк слој на општеството е корумпиран“, додаде Николоски.

рекламаПретходно

Гвардиола добил казна за паркирање: Сакаш фотографија со мене? Ќе треба да ми платиш!

Следно

Триесетина поети од девет земји учестуваа на 35. Поетска ноќ во Велестово

Latest from Blog