Гвардиола добил казна за паркирање: Сакаш фотографија со мене? Ќе треба да ми платиш!

1 min read

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, доби казна за непрописно паркирање, а потоа одби и да се фотографира со полицискиот службеник.

Тој му пришол на Гвардиола откако му напишал казна и го замолил за заедничка фотографија.

Англиските медиуми пренесуваат дека Пеп Гвардиола одговорил во хумористичен стил.

„Сакаш фотографија? Ќе Мораш да платиш за тоа, и јас морам да ја платам казната“, изјавил Гвардиола.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Сончево и многу топло

Следно

Николоски: Не може да се заврши основна работа доколку немаш пријател или не дадеш мито

Latest from Blog