Несреќа во Катланово: Возач смртно прегази пешак, па излета од коловозот

1 min read

 

На 02.03.2023 во 13.05 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Петровец, скопско, патничко возило „рено“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Т.(61) од Скопје удрило во пешакот Д.В.(59) од с.Катланово, а потоа излегло од коловозот.

На местото на несреќата починала Д.В., а смрт констатирал лекар од Итна медицинска помош. Со телесни повреди се здобила сопатничката од возилото Д.Т.(58) од Скопје, констатирани во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“, информираа од МВР. 

Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.  

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

(ФОТО+ВИДЕО) Едно лице загина, а неколку се повредени во експлозија во зградата на Основниот суд во Подгорица

Следно

Белорускиот суд го осуди нобеловецот Бјаљацки на 10 години затвор

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета