Нема пријава за исчезнати лица во Грција, тројцата млади лица сами си заминале од Кавос

1 min read

рекламаТројцата млади кои наводно биле пријавени за исчезнати, самоволно го напуштиле градот Кавос на островот Крф уште пред три дена и биле живи и здрави. Притоа ја известиле агенцијата преку која патувале. Но очигледно комуникацијата со водичот на групата била проблем.

Инаку од македонскиот конзулат потврдија, по контактите со грчката полиција дека немало пријавено случај за исчезнување на лица од Македонија, кои летуваат во Грција.

рекламаПретходно

Песочна бура го погоди Иран: Хоспитализирани над 700 лица

Следно

ДЕЛАТА ОД СКУЛПТОРСКИТЕ РАБОТИЛНИЦИ ОД 2020 И 2021 УШТЕ НЕ СЕ ПОСТАВЕНИ ВО ВЕЛЕС

Latest from Blog