Нејмар ја заврши сезоната

1 min read

Бразилскиот фудбалер Нејмар ќе мора да оди на операција поради повреда на лигаментите на зглобот и сигурно ќе ја заврши сезоната, соопшти неговиот клуб Пари Сен Жермен.

Според информациите, Нејмар во наредните денови ќе биде опериран во Доха и ќе отсуствува од три до четири месеци.

Во најдобар случај, тој може да биде подготвен за финалето на Лигата на шампионите на 10 јуни, доколку Парижаните стигнат до трофејот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Здравковски: 80 проценти од граѓаните на последните анкети се изјасниле дека се против внесувањето на Бугарите во Уставот

Следно

Се појави вознемирувачко видео од егзекуција на украински воен заробеник, Киев гневен

Latest from Blog