Најдобрите фудбалери се подготвуваат за дуелот со Ф. Острови

1 min read

По победата над Малта со 2:1, во првиот меч од квалификациите за ЕВРО 2024, во понеделник нашата А-репрезенатција ќе одигра пријателски меч со селекцијата на Ф. Острови. Натпреварот ќе се одигра на Арената “Тодор Проески“ во Скопје со почеток од 18:00.

Доцна попладнево на теренот на спортскиот центар “Петар Милошевски“ на ФФМ во Скопје, беше одработен и првиот тренинг во комплетен состав, ако се знае дека вчера тренираа само оние кои не играат со Малта.

Познато е дека за дуелот со Ф. Острови, селекторот Благоја Милевски не ќе може да смета на Зајков, Адеми, Димитриевски и Муслиу, но затоа тука е Јован Манев, од тимот на Адана Демирспор, кој доби дополнителен повик.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Германија и ЕУ постигнаа договор за користењето мотори со внатрешно согорување

Следно

Неделата на франкофонски филм продолжува со белгискиот филм „Последното искушение на Белгијците“, најнов филм на Јан Бикој

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета