Претходно

Генералното собрание на ОН усвои резолуција и ја повика Русија да се повлече од Украина

Следно

Бајден: Путин мислеше дека брзо ќе го заземе Киев, но се сретна со храбоста на Украина и железната волја на нациите  

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета