На Табановце се чека околу 30 минути – магла на патот Градско-Неготино-Демир Капија

1 min read

На граничниот премин Табановце за излез од земјава утринава се чека околу 30 минути, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Оттаму информираат дека поради магла намалена видливост до 100 метри има на патниот правец Градско-Неготино-Демир Капија.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Започна отстранувањето на Амонијакот во Пирот

Следно

Тежок скандал на „Енфилд“, навивач снимил се со мобилен телефон (ВИДЕО)

Latest from Blog