На Шојгу му најдоа син, поп-ѕвезда

1 min read

Шеба е најстариот син на Јелена Шебунова, поранешна стјуардеса, која во 2000-те била љубовница на Шојгу, со кого има 3 вонбрачни деца, никогаш признаени од министерот за одбрана. Шебунова со тек на време ја завршува кариерата на стјуардеса и отвора компанија која низ годините заработува милиони од тендери за Министерството за итни ситуации и Министерството за одбрана. Пред да дојде во одбрана Шојгу беше министер за итни ситуации.

Информацијата за 22-годишниот Шеба ја објавува тимот на Алексеј Навални, кои онлајн го следат пејачот веќе некое време, па имаат цел реферат на негови активности за време на војната во Украина.

Главното тужакање за Шеба е дека цело ова време се шлае по Европа и Русија терајќи прилично комфорен живот, и покрај тоа што е на возраст на која без никаков проблем може да биде мобилизиран во војска и испратен на украинскиот фронт.

Пример, само неколку денови пред да биде прогласена деловна мобилизација во септември минатата година, Шеба на социјалните мрежи објавува видео од луксузен ресорт во Турција на кое објаснува како по цел ден дреме на плажа, се масира и сурфа.

Едно од селфињата од Турција Шеба го објавува со коментарот „Слушам заладува во Москва“.

ИЗВОР: off.net.mk

Претходно

Изложбата F.L.Y.O.M на Кирил Василев ќе продолжи во Музеј на град Скопје со настап на Игор Василев – Новоградска

Следно

„Обновата на историскиот турски град Антакија, погоден од земјотресот, ќе трае една деценија“

Latest from Blog