На меѓуградската автобуска станица во Скопје пронајден мртов маж

1 min read

На 20.01.2023 во 07.05 часот било пријавено дека на Меѓуградската автобуска станица во Скопје, бил пронајден починат Б.А.(66) од Гостивар.

Од страна на лекар од Итната медицинска помош констатирана била смрт без видливи траги на насилство.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено на судска медицина за обдукција.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

157 санкционирани возачи во Скопје, 44 за брзо возење

Следно

(ФОТО) Лето во Бразил: Температурата и до 46 Целзиусови степени, плажите преполни

Latest from Blog