МВР со детали за средношколецот кој беше пронајден мртов во Скопје

1 min read

Средношколец од скопската гимназија „Георги Димитров“ бил пронајден починат, а веста на социјалните мрежи ја објави професорката Виолета Ачковска.

– На 12.03.2023 во СВР Скопје е пријавено дека на плочник пред зграда на подрачјето на Центар е пронајден починат Ј.Т.(18). Извршен е увид од страна на полициски службеници и по насока на Јавен обвинител телото е дадено на обдукција, при што е утврдено дека починал поради повреди настанати од пад од висина, информриа МВР за „Скопје Инфо“.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Средба на Пендаровски со претседателот на Обединетите Арапски Емирати

Следно

Милевски го објави списокот за натпреварите со Малта и со Фарски Острови

Latest from Blog