МТФ „Војдан Чернодрински“: Повик за претстави од независната продукција работени според македонски автори

1 min read

Во рамки на овогодинешниот 57.МТФ „Војдан Чернодрински“ – Прилеп, планирана е презентација на претстави од независната продукција кои се работени според македонски автори, соопштија организаторите на својот фејсбук профил.

За таа цел, сите независни продукции што сакаат да учествуваат потребно е да го пополнат потребниот формулар, на следниот линк https://docs.google.com/…/1M9vZLMnPle_CAjhfX…/edit

Рокот за пријавување е до 21.4.2023г.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

Белград и Приштина во Брисел се договорија за декларација за исчезнатите лица

Следно

(ВИДЕО) Обожавателка на Трамп се обиде да искине транспарент, им викаше на луѓето: Имам ковид

Latest from Blog