МНТ ѝ оддава почит на актерката Катина Иванова

1 min read

На 20 септември (среда), во МНТ (на големата сцена), во 12 часот ќе се оддаде почит на Катина Иванова, големата актерка која повеќе од четири децении беше дел од Македонскиот народен театар.

Низ видеа, фотографии и сведоштва на „Во спомен на Катина Иванова“ ќе се присетиме на нејзините реализирани улоги, нејзината насмевка, топол сензибилитет и поддршка која ја даваше, се вели во соопштението на МНТ.

 

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

Албанската опозиција со еден пратеник помалку? – Исмаили: Чекам да се смири ситуацијата, ќе има оддалечување или зближување

Следно

„Молчат за интерпелацијата на Јовески“ – пратеничката Шаини ги критикува Џафери, Ахмети и Таравари

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета