Младински репрезентативец на Македонија три години во дресот на Марибор!

1 min read

Младинскиот репрезентативец на Македонија, Бехар Фета, потпиша тригодишен договор со словенечкиот прволигаш Марибор.

Кариерниот скок кој го прави Фета не е мал, имајќи предвид дека преминува од клубот кој лани ја освои македонската Втора лига, Воска спорт, во тимот кој беше третопласиран во Словенија и до пред некој ден играше квалификации во Конференциската лига на УЕФА (отпадна од Фенербахче).

Тој има 20 години, настапува на позиција лево крило и ги помина сите младински репрезентации на Македонија, до 21 година, за која има шест настапи. Фета дојде во Воска од Шкендија, во февруари 2021 година.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

10-годишно дете загина во пукање на улица во јужна Франција

Следно

МФ: Обезбедени 100 милиони евра од ЕБОР, продолжува поддршката за справување со енергетската криза

Latest from Blog