Мицотакис: Новата власт во Северна Македонија непотребно го комплицира европското обединување

1 min read

Загрижен сум дека новата власт во Северна Македонија непотребно го комплицира европското обединување порача грчкиот премиер од Вашингтон. На трибина во советот за надворешни односи во рамки на НАТО Самитот Мицотакис изјави дека еден од најважните аспекти на преспанскиот договор е името Северна македонија да се употребува ерга-омнес.

Извор: 24vesti.mk

Претходно

Барт Де Вевер доби мандат да почне преговори за формирање нова Влада на Белгија

Следно

Пировата победа на француската левица

Latest from Blog