Мицкоски: Басните за 2001-ва може Али да ги раскажува на Ковачевски- jас пак мислев дека ќе се пофалат со нова фабрика

1 min read

Басните за 2001-ва може Али да ги раскажува на Димитар Ковачевски, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

-Првиов се храбри од своите удoбни хациенди од Зајас, додека албанскиот народ, исто како македонскиот, гладува. Вториот како дезертер од 2001-ва сѐ ќе му поверува и мора да спроведе, за да прави криминал и тој самиот. Другпат добро нека гледаат и читаат што кажувам, а не да вадат од контекст.
П.С. Јас пак мислев дека ќе се пофалат со нова фабрика…, пишува Мицкоски на Фејсбук.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Израелската војска го зголемува бројот на војници на Западниот Брег

Следно

На неколку локации во Карпош поставени решетки за собирање на атмосферски води

Latest from Blog