МИНИСТРИТЕ КАКО ДА РАБОТАТ ВО ГУГЛ: Играат фудбал и кошарка на работа, а министерството како детско игралиште (ФОТО)

1 min read

Министерството на Артан Груби уредено како детско игралиште. Или по теркот на прочуените канцеларии на Гугл, во коишто вработените можат да се опуштат со секакви игри за време на процесот на креативно создавање.

Дрим тимот на Али Ахмети се опушта по долг и напорен ден, како што вели Груби.

Тимот го сочинуваат Артан Груби, Бујар Османи, Крешник Бектеши, Јетон Шаќири, Фатмир Бесими и Насер Нуредини.

„Дрим тим 🙂

По долг и предизвикувачки ден, антистрес за да го одбележи заедничкиот успех.

Денес е голем ден, пишува „антистресираниот“ Груби.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЕУ објави список на санкционирани поединци и ентитети поради насилство врз жените

Следно

СУДОТ ИЗРЕЧЕ ЗАБРАНА ЗА ИСКОП НА ЈАГЛЕН ОД АРХЕОЛОШКОТО НАОЃАЛИШТЕ ВЛАХО, КОНЦЕСИОНЕРОТ БИЛ ПОВЕЌЕПАТИ ПРЕДУПРЕДУВАН

Latest from Blog