Министерството за културa: Сите обврски на Агенцијата за филм ќе бидат сервисирани

1 min read

Министерството за култура повторува дека кратење на буџетот за филм нема да има.

Со оглед на новото соопштение на Агенцијата за филм, информираме дека, сите обврски кои Агенцијата ги има преземено кон своите корисници, ќе бидат навремено сервисирани, согласно динамиката и месечните планови, велат од Министерството за култура.

Republika.mk – содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.

ИЗВОР: republika.mk

Претходно

Ковачевски – Лајчак: Со следниот чекор, Северна Македонија да го задржи европскиот курс

Следно

Русија произведува 700% повеќе муниција од Западот

Latest from Blog