Министерот Спасовски со честитка по повод Рождеството Христово – Божик: Со нова енергија да бидеме инспирирани на благородни дела, солидарност и заедништво

1 min read

Интегрална честитка од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски по повод празникот Рождество Христово – Божик:

Дозволете ми свое лично име и од име на МВР да ви го честитам првиот празник меѓу празниците, Рождеството Христово – Божиќ, со желби, пред сѐ, за добро здравје, духовен спокој и мир.

На спасоносниот и најрадосниот ден, кога надежта и верата победуваат, Синот Божји се раѓа, носејќи го семето на вечниот живот за да нѐ избави од ропството на гревот, подавајќи ни рака за наше спасение.

Христовата незалезна светлина духовно нѐ воздигнува и ни отвора нови порти кон нови возвишени цели. Преку новиот живот да создадеме подобра иднина.

Со нова енергија да бидеме инспирирани на благородни дела, солидарност и заедништво. Да бидеме добри секогаш, секаде и со секого.

Нека блескавата Витлеемската ѕвезда повторно го осветли нашиот пат, потсетувајќи нѐ на вистината, дека Христос се роди и Бог го испрати спасението на човештвото.

Честитајќи ви го Божиќ, ви посакувам празничната радост да ја споделите со најблиските, со чисто срце и искрена љубов.

Христос се роди!

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Момчињата ранети во пукањето кај Штрпце се во добра состојба, прекината блокадата на патот

Следно

Уапсен Албанецот кој пукал во српските момчиња, не се чувстувувал виновно

Latest from Blog