Меси и ПСЖ не можат да се договорат за платата

1 min read

Пари Сен-Жермен не може да постигне договор со напаѓачот Лионел Меси за нов договор.

Според пишувањето на „Marca“, страните не можат да се договорат за висината на неговата плата со Аргентинецот. Се известува дека Меси, по освојувањето на Светското првенство во 2022 година со репрезентацијата на Аргентина, смета дека треба да добие зголемување на платата во ПСЖ.

Наскоро напаѓачот и клубот ќе одржат нов состанок околу договорот.

Актуелниот договор на 35-годишниот Аргентинец со парискиот тим е со важност до летото 2023 година. Оваа сезона има Меси има 31 настап за ПСЖ во сите натпреварувања, постигнувајќи 18 гола и 17 асистенции.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

„Тој доаѓа“ – нова кампања на ДУИ, се работи ли за премиерот Албанец?

Следно

Промоција на книгата „Папокот на светлината“ од Венко Андоновски вечерва во Куманово

Latest from Blog