Мејсон Гринвуд ќе оди на позајмица во Аталанта

1 min read

Како дел од дилот во кој Расмус Хојлунг треба да се пресели од Аталанта во тимот на Манчестер Јунајтед, информациите се дела Мејсон Гринвуд треба да се упати накај Бергамо.

Проблематичниот напаѓач едвај се извлече од затвор, откако беше обвинет за насилство од страна на неговата девојка, па изминатиов период мислеше на се само не на фудбал.

Тој проблем за него имаше среќна завршница, па сега Гринвуд кој сеуште е екстремно млад бара решение како да ја продолжи неговата кариера.

 

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Милошоски: Ја охрабруваме власта да ги достави уставните измени до Собрание и конечно да види дека уставни измени нема да има

Следно

Додека Ахмети ја држи владата на Ковачевски, неговите внуци и син прават милионски бизниси, велат од ВМРО-ДПМНЕ

Latest from Blog