Меџити: Новата партија нема да соработува со оние кои не се прозападно ориентирани

1 min read

рекламаПо формирањето на новата партија „Демократско движење“, Изет Меџити кажа дека не е важно со кого ќе соработува, туку дека сега е важно да ги презентира програмите и идеите на партијата, а потоа ќе одлучи со кого ќе стапи во коалиција.

„Со кого ќе соработуваме не е важно, туку важна е нашата програма, идеите да ги презентираме пред граѓаните и да добиеме поддршка. После изборите ќе видиме со кого ќе коалицираме, но не по секоја цена со некого. Едно е сигурно, а тоа е дека нема да соработуваме со оние кои не се прозападно ориентирани“, изјави Меџити.

реклама

рекламаПретходно

Италијанскиот селектор Манчини поднесе оставка

Следно

Трио „Аура“ вечерва со концерт на „Охридско лето“

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета