Мбапе решен да остане во ПСЖ до 2024 година

1 min read

Фудбалерот на ПСЖ, Килијан Мбапе е решен да остане во парискиот клуб, објави „RMC Sport“.

Дваесет и четиригодишниот Французин има намера да го одработи актуелниот договор, кој е до 2024 година, и покрај шпекулациите за преселба во Реал Мадрид ова лето.

Во сезоната 2022/23, Мбапе одигра 43 настапи за ПСЖ во сите натпреварувања, постигнувајќи 41 гол и 10 асистенции.

Порталот „Трансфермаркт“ го цени играчот на 180 милиони евра.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Борел до Курти: Нема нормализација на односите без мир на северот на Косово

Следно

Без проблем се минува граничниот премин меѓу Србија и Косово, возилата со српски регистерски таблички подлежат на зголемени контроли

Latest from Blog