Маж пронајден со повреди по телото, итно пренесен во Клинички центар

1 min read

Синоќа маж со повреди по телото бил пронајден на ул. „Македонија“.

– На 24.01.2023 во 19.41 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека кај зградата на „Технометал Вардар“, на ул.„Македонија“, било пронајдено едно машко лице со повреди по телото. Лицето било пренесено во Ургентен центар во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување помош, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

Меси ја одбил понудата на ПСЖ и сака да се врати во Барселона

Следно

Лајчак вечерва во посета на Приштина

Latest from Blog