Манчестер Јунајтед заинтересиран за Верати

1 min read

Манчестер јунајтед е заинтересиран за Марко Верати. Италијанецот веќе има договор со Ал-Ахли, но Саудијците сè уште не можат да се договорат со ПСЖ.

Според „GFFN“, повикувајќи се на L’Équipe, трансферот на играчот од средниот ред во Манчестер јунајтед „не се исклучува“.Претходно беше објавено дека ПСЖ сака 50-60 милиони евра за Верати.

Во сезоната 2022/2023, Верати одигра 38 настапи за ПСЖ во сите натпреварувања, постигнувајќи една асистенција.

Беше објавено дека новиот тренер Луис Енрике не смета на играчот.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Тренчевска: Како министер никогаш нема да ја доведам во прашање стабилноста на пензискиот фонд

Следно

Премиерот Ковачевски рече дека ќе поднесе оставка денот кога ќе се изгласаат уставните измени

Latest from Blog