Манчестер Јунајтед го контактирале Кејн

1 min read

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн би можел конечно да го напушти лондонскиот клуб следното лето. Газдата на Тотенхем, Даниле Леви, ја одреди цената за Кејн, таа изнесува 110 милиони евра.

Манчестер Јунајтед повторно ќе се обидат да го донесат Кејн на „Олд Трафорд“. Минатата сезона не успеаја во своите намери.

Клубот е убеден дека Кејн би можел да одлучи да си замине доколку Тотенхем не успее да се пласира во Лигата на шампионите. Расположението во Јунајтед дополнително се зголемило откако преку своите контакти добиле позитивни сигнали од Кејн.

Тотенхем моментално се четврти, но до крајот на сезоната за место во Топ 4 ќе се борат со Њукасл и Ливерпул.

Договорот на Кејн со клубот истекува во летото 2024 година, а од клубот стравуваат дека би можеле да го загубат без обештетување доколку не го продадат следното лето.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА ДЕНЕС „ШИША БАР“ – локалот е запечатен, а внатре се уште стојат овие траги кои сведочат за двојното убиство (ФОТО)

Следно

За изложбата на Лубарда, МСУ – Скопје ќе организира музејски тури со кустос-водич

Latest from Blog