Манчестер јунајтед е во резултатска криза

1 min read

Англискиот фудбалски великан Манчестер јунајтед веќе три натпревари е без победа во Премиер лигата за прв пат сезонава. Избраниците на тренерот Ерик тен Хаг имаат два пораза и еден нерешен резултат со гол-разлика 0:9.

Манчестер јунајтед денес загуби од Њукасл (0:2) во 29. коло. Претходно ремизираше со Саутемптон (0:0), а беше пораз претрпе од Ливерпул (0:7).

Серијата од три натпревари без победа во Премиер лигата е прва за „црвените ѓаволи“ од април 2022 година.

Во следниот натпревар од Премиер лигата, Манчестер јунајтед на 5 април ќе му гостува на Брентфорд. (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Исклучително тесна изборна трка во Финска: Десничарската опозиција на Орпо со мала предност пред социјалдемократите на премиерката Марин

Следно

Црна Гора: Милатовиќ води пред Ѓукановиќ, покажуваат проекциите по обработени 54,5 отсто од гласовите

Latest from Blog