Макрон со честитка до Ердоган за реизборот: „Ќе продолжиме да одиме напред заедно“

1 min read
Претходно

(ФОТО+ВИДЕО) Ердоган прогласи победа во вториот круг од претседателските избори во Турција

Следно

Ердоган победи на претседателските избори, потврди Изборната комисија на Турција

Latest from Blog