Лучијано Спалети го објави списокот на фудбалери за мечот со Италија (ФОТО)

1 min read

Новиот селектор на фудбалската репрезентација на Италија, Лучијано Спалети, го објави списокот за гостувањето во Скопје.

На спискот има неколку промени, изоставени се големи имиња како Бонучи, Верати и Жоржињо, кои во минатото беа столб на репрезентацијата.

 

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Хорор во Лесковац: Жена пронајдена мртва во својот дом, полицајци кршеле врата за да ја најдат

Следно

Барселона официјализираше две големи засилувања

Latest from Blog