ЛШ: Осимен нема да настапи на мечот со Милан

1 min read

Наполи ќе биде ослабен во првиот натпревар од четврт-финалето на Лигата на шампионите во Милано со неиграњето на најдобриот стрелец Виктор Осимен.

Нигериецот не успеа да се опорави од повредата на мускулот добиена за време на репрезентативната пауза. Тој се појави на последниот тренинг пред натпреварот, но брзо го напушти, што беше јасен знак дека нема да може да му помогне на тимот во овој важен меч.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Чави веќе почнал разговори за нов договор со Барселона

Следно

(ФОТО+ВИДЕО) Демонстранти го прекинаа говорот на Макрон во Хаг: „Претседател на насилството и лицемерието“

Latest from Blog