Ливерпул за 70 милиони евра го купи најдобриот унгарски фудбалер

1 min read

Поранешниот англиски и европски шампион Ливерпул повторно сака да се бори за титулата, а тренерот Јирген Клоп внимателно бира засилувања за следната сезона.

Ливерпул ја активира откупната клаузула за најдобриот унгарски фудбалер, Доминик Шобошлај и ќе го купи за 70 милиони евра од Лајпциг.

„Црвените“ претходно го ангажираа Алексис Мекалистер од Брајтон, а ново засилување на тимот од „Енфилд“ наскоро треба да стане и Шобошлај.

Шобошлај веќе ги договорил личните услови со екипата, па на Ливерпул му остана уште да ги исплати 70 милиони евра за неговиот трансфер.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Шефот на ЦИА бил во Киев пред бунтот на Пригожин

Следно

Мбапе повика на прекин на насилствата во Франција

Latest from Blog