Летниот караван на Црвена Звезда доаѓа во Куманово – сите можат да се сликаат со пехарот!

1 min read

Во сабота (01.07.2023) на Градскиот плоштад во Куманово доаѓа летниот караван на Звезда. Програмата започнува во 18 часот. Големиот летен караван за прв пат доаѓа во Македонија. Караванот ја носи двојната круна освоена годинава од првиот тим на ФК Црвена Звезда, како и пехарот од Бари и им овозможува на сите членови на клубот да се сликаат со нив.

Тричасовната дружба ќе биде исполнета со песни и реквизити на ФК Црвена Звезда, а особено радосни се приказните на навивачите и постарите кои се сеќаваат на Црвена Звезда, но и на најмладите кои штотуку ја откриваат својата љубов кон клубот.

Настанот е објавен и на Фејсбук, истиот можете да го погледнете ТУКА.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Орбан: Не е можно Украина да постигне воена победа над Русија

Следно

Данска започна со обуката за украинските пилоти за авионите Ф-16

Latest from Blog