Лажна дојава за бомба во Уставниот суд и скопскиот аеродром

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека лажни се пријавите за наводно поставена експлозивна направа во Уставниот суд и аеродромот во Скопје.

-МВР ја известува јавноста дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави по добиена порака на електронска адреса со закана за поставена експлозивна направа во Уставен суд и аеродромот во Скопје, и утврдено е дека станува збор за лажни пријави, информира МВР.

Од страна на полициските службеници веднаш се преземени соодветни мерки и извршени се детални проверки од тимови за антитерористички проверки и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Белгија прогласи епидемија на грип, најмногу погодени децата и младите

Следно

Познато кога ќе биде дебито на Роналдо за Ал Наср

Latest from Blog