Лацио има нов голман

1 min read

Францускиот голман Хуго Лорис е во потрага по нов клуб откако реши да замине од редовите на премиерлигашот, но очигледно Лацио нема да биде екипата во која ќе ја продолжи кариерата.

Римскиот клуб постигнал договор со искусниот Луиџи Сепе, со што токму 32-годишниот Италијанец ќе биде освежување во голманскиот ростер за екипата која ќе игра во Лигата на шампионите.

Сепе досега настапуваше за Салернитана и првично ќе дојде на заем во Лацио, со што ќе биде важна поддршка за актуелниот прв избор, Иван Проведел.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Мизрахи: Никој не е против европската иднина на државата, но таа иднина не треба да е во согласност со овој договор, кој ние го имаме денеска

Следно

Габриел Ескобар доаѓа во Скопје, ќе се сретне со Пендаровски, Ковачевски и Мицкоски

Latest from Blog