Габриел Ескобар доаѓа во Скопје, ќе се сретне со Пендаровски, Ковачевски и Мицкоски

1 min read

рекламаЗаменик-помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска ќе ја посети Северна Македонија.

Ескобар ќе се сретне со претседателот Стево Пендаровски.

реклама

Предвидена е средба со премиерот, Димитар Ковачевски, како и со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Доаѓањето на Ескобар во Скопје доаѓа по почетокот на собраниската процедура за усвојување на уставните измени за вклучување на Бугарите во Уставот како услов земјата да ја одржи втората меѓувладина седница и да ги продолжи преговорите со Европската унија.

рекламаПретходно

Лацио има нов голман

Следно

„Подгответе се за нас“, порачаа соборците на Пригожин – конвои на Вагнер ја напуштаат Белорусија и одат кон Русија?

Latest from Blog