Кривичен суд ќе има вонредна контрола по барањето на Боки 13

1 min read

Кривичен суд ќе има вонредна контрола по барањето на Боки 13.

-По поднесената преставка од страна на Бојан Јовановски до Судскиот совет на РМ, односно Барање за формирање на комисија за спроведување на вонреден надзор и контрола во врска со постапувањето на Основниот кривичен суд Скопје по предметот ПК бр.18/22 , денеска до бранителот мр. Владимир Туфегџиќ, адвокат од Скопје, пристигна известување дека истата ВЕДНАШ е земена во работа и дека се постапува по нејзинити наводи. Ја поздравуваме ажурноста и итноста при постапувањето од страна на Судскиот совет и за секое дополнително правно прашање во врска со оваа правна ситуација бранителот мр. Владимир Туфегџиќ, посочува правниот тим на Бојан Јовановски.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Во судирите со израелската армија во Наблус загинаа 11 Палестинци, повеќе од 100 лица повредени

Следно

Кој е мистериозниот Катарец кој сака да го купи Манчестер Јунајтед?

Latest from Blog