Кога ќе вее снег во Скопје?

1 min read

Повеќе од половина јануари помина, а Скопје остана без снег поради високите температури кои се забележани на почетокот на годината.

Сепак, тоа ќе се промени во следните денови, како што објави „Accuweather“, па се очекува да вее снег в сабота.

Снегот и дождот се очекува да продолжат и во текот на следната недела, по што температурите повторно ќе растат.

ИЗВОР: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО: Барселона со три хеликоптери пристигна на осминафиналниот натпревар во Купот на Шпанија

Следно

Почина американската рок-легенда Дејвид Крозби

Latest from Blog