Кина го запре увозот на сите морски производи од Јапонија

1 min read

АНКАРА (АА)

Кина воведе регулатива со која се запира увозот на сите морски производи од Јапонија откако Токио започна да ја испушта прочистената радиоактивна вода од нуклеарната електрана Фукушима во океанот, пренесува Анадолу.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). .

Претходно

Во Северна Македонија се одбележа Денот на независноста на Украина

Следно

ФОТО: Станаа светски шампионки па решија да се опуштат, шпанските фудбалерки на јахта се забавуваат по освоената титула

Latest from Blog

Mицкоски на изложба во МАНУ: По смената на власта ќе се даде огромна поддршка за заштита и зачувување на она што е национално благо и дел од нашата култура и историја

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ присустуваше на изложбата Лица на револуцијата” на досеганеобјавени фотографии од македонските револуционери. Штета