Кеси ќе заврши во Јувентус ?

1 min read

Најтрофејниот клуб во италијанската Серија А, Јувентус, е на добар пат да ги осигура услугите на искусниот играч за врска од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Франк Кеси.

Репрезентативецот на Брегот на Слоновата Коска нема статус на стандарден првотимец и затоа ќе му биде дозволено да си замине под услов официјалната понуда за неговото обештетување да не биде помала од 30 мил. евра.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

ВИДЕО: Силни експлозии на Волос, Грција ја активираше војската, еве какви наредби добила

Следно

Хрватските пожарникари цела ноќ се бореле да спречат ширење на пожарот на Чиово кон објектите

Latest from Blog