Кепа Аризабалага ќе биде нов голман на Реал Мадрид

1 min read

Шпанскиот фудбалски репрезентативец Кепа Аризабалага ќе биде голманот на Реал Мадрид во новата сезона, Челси дал зелено светло за едногодишна позајмица.

Се работи за чиста позајмица без обврска или опција Кепа целосно да биде откупен од страна на Реал Мадрид.

На кралскиот клуб му е потребен голман додека трае опоравувањето на Тибо Куртоа кој скина лигаменти на колено и ќе ја пропушти речиси целата сезона.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Кабинет на премиерот Ковачевски: За осуда е фактот што на настан организиран во Македонија, не е интонирана химната и не е истакнато државното знаме

Следно

Шарм, свежина и виртуозност со класичната музика на триото „Векандо“

Latest from Blog