Ќе се задржи студено време- утре и од четврток СНЕГ

1 min read

И во следните денови ќе се задржи студено време со утрински температури кои насекаде ќе бидат под нула.

Утре локално ќе има слаби врнежи од снег и ќе дува засилен северен ветер.

Во среда ќе има преодно стабилизирање на времето, а од четврток попладне повторно се очекуваат локални врнежи претежно од снег.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Руте: Франција и Холандија се договорија за начините како ЕУ да се спротивстави на американскиот закон за намалување на инфлацијата

Следно

Поранешниот бразилски претседател Болсонаро побара шестмесечна туристичка виза во САД

Latest from Blog