Калифорнија: Трета масовна пукотница за три дена, едно лице убиено

1 min read

Едно лице е убиено, а седум ранети во пукотница што се случи на бензинска пумпа во Оукленд, Калифорнија, соопшти полицијата.

Тоа е втора масовна пукотница со жртви во Заливот Сан Франциско во едно деноноќие и трета изминатите три дена.

Неколку часа претходно напаѓач уби седум лица со огнено оружје на две локации во предградието на заливот Халфмун. Единаесет лица беа убиени во инцидентот во градот Монтереј Парк во саботата.  (МИА)

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Град Скопје до 2025 година ќе набави 250 еко-автобуси

Следно

Увидот во супервештачењата за „Ласкарци“ ќе се одржи на 26 јануари

Latest from Blog