Калеска-Ванчева: Очекувам во Собранието да дискутираме со аргументи за нешто што е клучно за иднината за државата

1 min read

рекламаПратеничката од редовите на СДСМ Снежана Калеска-Ванчева, гостувајќи во летното издание на „Клик Плус“ на ТВ21 кажа дека очекува дискусија со аргументи на седницата за уставни измени во Собранието.

„Очекувам пратениците да покажат државничко однесување во храмот на демократијата и да дискутираме со аргументи, за нешто што е клучно за иднината на државата. Се надевам дека ќе имаме дискусија со размена на аргументи, а не со декор кој веќе го видовме во минатото“, изјави Калеска-Ванчева.

реклама

рекламаПретходно

Американската војска и терористите на ПКК/ЈПГ одржаа заедничка вежба во Камишли

Следно

СЗО: Пријавени неколку случаи со варијантата на коронавирусот BA.2.86 во неколку држави

Latest from Blog