Какво ќе биде времето до петок?

1 min read

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса во понеделник на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен југозападен ветер.

Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе започне да дува засилен северен ветер што ќе услови на планините и на некои повисоки места врнежите да преминат во слаб снег.

Во вторник ќе биде ветровито и студено со значително пониски температури. Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно со пораст на дневните температури.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Москва ќе распореди тактичко нуклеарно оружје во Белорусија, соопшти Путин

Следно

Барселона потврди повреда на еден од своите дефанзивци

Latest from Blog