Барселона потврди повреда на еден од своите дефанзивци

1 min read

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона има одлична предност на табелата во Ла Лига, но тренерот Чави се соочува со уште еден проблем во пресрет на последниот дел од сезоната.

Андреас Кристенсен заработил повреда на квалификацискиот натпревар на данската репрезентација и веднаш се вратил во Шпанија, каде направил и детални прегледи.

Барселона потврди дека Кристенсен има проблем со препоните и оди на принудна пауза, па по одреден период повторно ќе биде прегледан за да се утврди актуелната ситуација.

Медиумите шпекулираат дека данскиот дефанзивец нема да биде во комбинација во наредните три недели.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Какво ќе биде времето до петок?

Следно

Путин: „Москва поставува тактичко нуклеарно оружје во Белорусија“

Latest from Blog