Кај с. Истибања пронајдено безживотното тело на 27-годишен маж

1 min read

рекламаНа 10.08.2023 во 18.13 часот во с.Истибања, виничко, кај место викано „Шилковица“, во канал за наводнување од река Брегалница, било пронајдено безживотното тело на Ј.Ѓ.(27) од виничко, за кого претходната вечер било пријавено дека се оддалечил од домот.

Телото било извлечено од страна на Територијалната противпожарна единица Виница, а лекар од Итната медицинска помош Виница констатирал смрт без траги на насилство.

реклама

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот ќе биде предадено за обдукција.

рекламаПретходно

Полска гради ветероелектрана во Балтичкото Море, вредна 4,73 милијарди евра

Следно

Бесплатна проекција на „Нешто слатко“ во Паркот на франкофонијата

Latest from Blog