Jунајтед испрати последна понуда до Барселона за Фати

1 min read

Манчестер јунајтед се уште е сериозно заинтересиран за потписот на напаѓачот на Барселона, Ансу Фати.

Како што објави „Fichajes“, во Манчестер се подготвени да платат отштета во висина од 60 милиони евра за Фати и чекаат одговор од каталонскиот клуб.

Дваесетгодишниот Шпанец е „дете“ на каталонскиот великан. Неговиот актуелен договор со Барса е до летото 2027 година.

Во тековната сезона, Фати има 31 настап за Барселона во сите натпреварувања, постигнувајќи шест гола и три асистенции.

Вредноста на играчот според порталот „Трансфермаркт“ се проценува на 50 милиони евра.

ИЗВОР: kurir.mk

Претходно

Ѓорче Петров ќе донира 300.000 денари за Турција и Сирија

Следно

Платите 15 години ни се исти, претседателството на МАНУ е незинтересирано да ги реши проблемите, реагираат стручните служби на Академијата кои од денеска штрајкуваат

Latest from Blog